150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

ULUSLARARASI İLİŞKİLERE GİRİŞ

21,25 TL
+
  • Pinterest
  • Özellikler

Hızla değişen uluslararası ortam ve çeşitlenerek gelişen uluslararası ilişkiler çalışmalarına giriş niteliğindeki bu kitabın odağında uluslararası sistemin tarihsel gelişimi, uluslararası ilişkilerdeki temel yaklaşımlar, uluslararası örgütler, küresel ve bölgesel sorunlar yer alıyor. Uluslararası sistemin evrimi modern devletlerin ortaya çıkışından günümüze kadar izlenirken realizmden davranışçılığa, idealizmden eleştirel kurama kadar farklı bakış açılarının disipline katkı noktaları aydınlatılıyor.

Uluslararası İlişkilere Giriş günümüz dünyasının kurumsal ve hukuki görünümünü küreselleşen dünyanın ve Soğuk Savaş sonrası ilişki örüntülerinin penceresinden analiz ediyor. Öne çıkan birçok hükümetler dışı ve hükümetler arası örgüt ya da kuruluş, gelişim süreçlerinin yanında işleyiş ve karar alma mekanizmaları açısından detaylı sayılabilecek biçimde açıklanıyor. Bu noktada BM, AB, NATO, AGİT, NAFTA, APEC, IMF, Dünya Bankası, DTÖ ile çeşitli uzmanlık kuruluşlarının uluslararası sistemde oynadıkları roller değerlendiriliyor.

Nükleer ve konvansiyonel silahlanma, çevre, uluslararası göç ve şiddet gibi küresel sorunların yanında çalışma, Kuzey İrlanda’dan Keşmir’e, Filistin’den Ukrayna’ya uzanan geniş bir coğrafyadaki onaltı farklı bölgesel sorunu da tarihsel seyirleri ve güncel durumları bakımından mercek altına alıyor. Türkiye’nin yakın çevresi başta olmak üzere Dünya ölçeğinde etkili olan gelişmelerin uluslararası siyasette yarattığı etkiler her yeni baskıda kendine yer buluyor. Güncelleştirilmiş harita, resim, grafik ve tablolarla desteklenen anlatımıyla yedinci baskısı yapılan Uluslararası İlişkilere Giriş alanında önemli bir boşluğu dolduruyor.

 

Sayfa Sayısı: 272

Kitap Boyutları: 16 x 23,5

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

ISBN No: 978-975-353-473-4

Kağıt Bilgisi: 3. Hamur

Barkod: 9789753534734

Basım Tarihi: 2017

Yazar: Faruk SÖNMEZOĞLU - Hakan GÜNEŞ - Erhan KELEŞOĞLU

Kredi Kartı
21,25 TL

Banka Havalesi
21,25 TL

Taksit seçenekleri
Taksit sayısı
Taksit Tutarı
Toplam Tutar
Tek Çekim
21,25 TL
21,25 TL

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.
- X+X şeklinde belritilen taksitler (Örneğin: 2+3) 2 taksit olarak işleme alınmakta ancak ilgili bankanın kampanyası dahilinde 2 taksit üzerinden işlem yapıldığı halde 2+3 yani 5 taksit olarak kartınıza ve ödemenize yansımaktadır. (2 taksit seçilmiş olsa bile banka kampanyası dahilinde ekstradan vade farkı eklenmeden işlem 5 taksite bölünmektedir.)

Bu ürünü alanlar bunları da aldılar

İlgili ürünler